Hej zaczekaj!

31 sierpnia 2015 12:00

undefined

Grupa młodych wolontariuszy Polpharma Biologics postanowiła pomóc bezdomnym Domu Brata Alberta przy ul. Równej 14 w Gdańsku należącej do jednej z placówek tzw. Koła Gdańsk, gdzie mieszkają  osoby po zabiegach operacyjnych i amputacjach, niepełnosprawne i przewlekle chore, które nie są w stanie same sobie pomóc.

Wolontariusze wraz z mieszkańcami Domu postanowili odnowić pomieszczenie świetlicowe i zaopatrzyć je w rzutnik multimedialny, co pozwoli mieszkańcom zwiększyć poczucie sprawności i odpowiedzialności za swoje życie, a także pomoże
w doszkalaniu.  Zaangażowanie osób, które nie mają na co dzień kontaktu z osobami bezdomnymi zmniejszy poczucie izolacji Mieszkańców i pozwoli bardziej otwarcie myśleć o świecie poza placówką.

Po wizycie w ośrodku, Wolontariuszy przeraziła sytuacja braku wielu podstawowych rzeczy niezbędnych do godnego życia, dlatego postanowili urządzić dodatkową zbiórkę, którą Gdański Park Naukowo-Technologiczny postanowił wesprzeć.

Wolontariusze mają nadzieję, że planowane działania przyczynią się do zwiększenia postaw aktywnych i rozwijania pasji i zainteresowań mieszkańców.

Co będziemy zbierać?

- odzież (męska, damska, dziecięca – zostanie przesłana do pozostałych placówek),

- bielizna (nawet używana jest tam niezwykle potrzebna),

- buty,

- kurtki zimowe,

- pościel, ręczniki, koce, narzuty, firany itp.,

- środki opatrunkowe, bandaże, środki dezynfekujące rany, podkłady ochronne,   środki do    odkażania rąk,

- naczynia,

- kosmetyki,

- resztki farb i innych rzeczy, które zostały po remoncie.

Pudła, w których możesz zostawić dary,
znajdują się przy recepcjach budynków A, B, C.

Osoba kontaktowa: Kamila Oliwia-Stasiak 723-991-362

undefined

Zarezerwuj salę konferencyjną

Do Państwa dyspozycji oddajemy 13 sal...