undefined

CoderDojo spotkania pasjonatów nowych technologii, to zajęcia dla osób, które chcą korzystać z nowych technologii w sposób kreatywny. 

Na zajęciach najczęściej programujemy (na bardzo zróżnicowanym poziomie, w zależności od zainteresowania uczestników zajęć), zajmujemy się też robotyką. Naszym marzeniem jest, aby uczestnicy warsztatów zbudowali własne roboty. Na CoderDojo jest też miejsce na zabawę z animacją, projektowaniem, na wszelkie działania artystyczne. Zapraszamy dzieci i młodzież, wszystkich tych, którzy marzą np. o zrobieniu swojej pierwszej gry lub animacji. Na zajęciach panuje swobodna atmosfera, bo CoderDojo to wolność i autonomia, tzn. że uczestnicy sami decydują o tym, czym chcą zajmować się na zajęciach, a mentorzy są jedynie wsparciem i służą pomocą i nie wydają poleceń, które należy wykonywać. CoderDojo to też współpraca i dzielenie się wiedzą. Każdy ma okazję w dowolnym momencie podzielić się z resztą uczestników zajęć swoimi pomysłami i projektami. Z radością obserwujemy, jak na naszych zajęciach z pasji i zaangażowania rodzą się talenty. 

W grudniu 2016 r. zaczęliśmy przygodę z robotami Dash i Dot. Dzieci z naszego dojo wzięły udział w międzynarodowych zawodach „The Wonder League Robotics Competition”. Powstały 3 grupy dzieci w różnym wieku i jedna z tych grup z ponad dostała się do finału. Zobaczcie sami:  https://blog.makewonder.com/announcing-the-finalists-of-the-2016-2017-wonder-league-robotics-competition-2657e8e9453b?mc_cid=795d8813d8#.hwqlvsmii

Po ukończeniu pierwszego etapu zawodów uznaliśmy, że chcemy, aby roboty Dash i Dot były stale obecne na naszych zajęciach, więc niebawem wszystkie młodsze dzieci będą miały okazję zaprogramować te roboty. 

Oprócz Dasha i Dota na zajęciach będziecie mieli okazję poznać też m.in. mBota. Często uczestnicy zajęć przynoszą też swoje "zabawki", za co bardzo dziękujemy!   

Serdecznie zapraszamy dorosłych, a także młodzież, która chciałaby zaangażować się w działania CoderDojo w ramach wolontariatu. Jeżeli lubicie dzielić się swoją wiedzą, to jest to wyjątkowa okazja! Do Waszej dyspozycji mamy niezbędne materiały, abyście mogli przygotować się do takich zajęć!

Mentorzy czyli osoby, które oferują Wam swoją pomoc na zajęciach i wszystkie osoby zaangażowane w sobotnie zajęcia CoderDojo, są wolontariuszami, dzięki temu zajęcia są bezpłatne. 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat CoderDojo zapraszamy na ogólnopolską stronę internetową: https://coderdojo.org.pl/ 

oraz na ogólnopolski profil na fb, na którym możecie znaleźć ciekawe informacje na temat tego, co dzieje się w innych klubach CoderDojo w Posce: https://www.facebook.com/CoderDojoPL/

 

Miejsce spotkań: Gdański Park Naukowo - Technologiczny, budynek B, sala 002. Zapraszamy w każdą sobotę w godz.10.00-13.00. O odwołanych zajęciach lub zmianie sali informujemy w postach na Facebooku w grupie CoderDojo Trójmiasto.

 

Dzieciom do lat 13-u przez całe zajęcia towarzyszą rodzice. Uczestnicy przynoszą własne laptopy, ale nie jest to konieczność, bo programowania można też uczyć się bez komputera:)

 

Kontakt: trojmiasto@coderdojo.org.pl

undefined