Regionalna Konferencja dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego

środa, 27 czerwca 2018 10:00
Regionalna Konferencja dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego

27 czerwca  2018 roku w hotelu Mercure Gdynia Centrum w Gdyni odbędzie się Regionalna Konferencja dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego.To szesnasta z cyklu 16 konferencji organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Regionalne Konferencje dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego są platformą wymiany doświadczeń  pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz i biznesu. Tworzą płaszczyznę do nawiązywania współpracy, dzięki której samorządowcy będą bardziej przedsiębiorczy, a przedstawiciele biznesu będą w większym stopniu uwzględniali w swojej codziennej działalności element społeczny.

Spotkania mają także na celu przybliżenie uczestnikom możliwości skorzystania na poziomie regionalnym z programów rozwojowych wynikających ze Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Temat dyskusji panelowej:” „Rozwój portów i turystyki morskiej jako element rozwoju społecznego i gospodarczego Pomorza.”

Regionalne konferencje BGK skierowane są do osób mających wpływ na rozwój gospodarczy regionów.

Do udziału zapraszamy:

• przedsiębiorców,

• przedstawicieli samorządu terytorialnego,

• przedstawicieli administracji.

Konferencje Honorowym Patronatem objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki, a  udział w nich wezmą Członkowie ZarząduBGK oraz wybitni eksperci.

Dla wszystkich uczestników - książka "Odpowiedzialne Przywództwo" gościa specjalnego- Mjr. Rocco A. Spencera.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 czerwca  2018 w Mercure Gdynia Centrum w Gdyni

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://regionalnekonferencje.bgk.pl/

undefined

AGENDA

Regionalna Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego

 

Termin:

27.06.2018 r.

Lokalizacja:

Hotel Mercure, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia

Harmonogram spotkania:

9.30 – 10.00

Rejestracja gości

10.00 – 10.10

Powitanie gości

10.10 – 11.00

Wystąpienie eksperta: dr inż. Wojciech Myślecki
„Współpraca przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego podstawą rozwoju regionalnego”

11.00 – 12:00

Dyskusja Panelowa

„Rozwój portów i turystyki morskiej jako element rozwoju społecznego i gospodarczego Pomorza”

Eksperci:

  • Wojciech Myślecki –  twórca polskich i międzynarodowych programów gospodarczych, analityk geopolityki, strateg
  • Marek Tarczyński – Prezes Zarządu Terramar
  • dr hab. Maciej Matczak, prof. nadzw. AMG
  • Adam Meller – Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.
  • Marzena Wanagos - Doktor nauk ekonomicznych, Akademia Morska w Gdyni
  • dr hab. inż. arch. Karolina Krośnicka, prof. nadzw. Politechnika Gdańska

12:00 – 12:15

Przerwa kawowa

12.15 – 13.00

Gość specjalny - speech, cz. I

mjr Rocco A. Spencer
„Odpowiedzialne przywództwo w biznesie i samorządzie”

  • Odpowiedzialność przywódców – kluczowe czynniki sukcesu tj. Nadzór, motywacja, efektywna komunikacja, planowanie i zarządzanie sytuacjami kryzysowymi przez liderów w ich zespołach i społecznościach.
  • Misja – osiągnięcie misji za pomocą doboru odpowiednich ludzi i zespołów.
  • Budowanie przyszłego sukcesu.

13.00 – 13.15

Przerwa kawowa

13.15 – 14.30

Gość specjalny – speech, cz. II

mjr Rocco A. Spencer „Odpowiedzialne przywództwo w biznesie i samorządzie”

14.30 – 14:45

Zakończenie

14.45 – 17.00

Lunch/ rozmowy kuluarowe

PRELEGENCI 

Wojciech Myślecki - doktor inżynier, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, wykładowca w Studium Podyplomowym „Inteligentne Sieci Elektroenergetyczne, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu telekomunikacji, informatyki przemysłowej oraz zagadnień politycznych i gospodarczych. Od 1968 działacz polskiej opozycji demokratycznej . W Marcu 1968 członek Komitetu Strajkowego Studentów Politechniki Wrocławskiej. W czerwcu 1976 sygnatariusz petycji przeciw aresztowaniom działaczy KOR i domagającej się amnestii dla więzionych uczestników protestów w Radomiu i Ursusie. Współpracownik podziemnego „Biuletynu Dolnośląskiego. W „Solidarności od 1980, członek Prezydium KZ na Politechnice Wr, w 1981 delegat na WZD. 13-15 XII 1981 współorganizator strajku okupacyjnego w Politechnice, 16 XII 1981 internowany w zakładach karnych we Wrocławiu, Grodkowie i Nysie, zwolniony w VIII 1982. Od października  1982 zaprzysiężony członek Solidarności Walczącej, od wiosny 1983 jeden z jej najaktywniejszych działaczy. Aresztowany w II 1984, zwolniony na mocy amnestii pod koniec VII 1984. Od końca 1984 członek Komitetu Wykonawczego SW. Od 1987 współpracownik Komisji Interwencji i Praworządności „S”. W VIII 1988 współorganizator Międzynarodowej Konferencji Praw Człowieka w Krakowie-Mistrzejowicach; w 1989 przeciwnik rozmów Okrągłego Stołu. Zajmował się reorganizacją Politechniki Wrocławskiej po roku 1990 w zakresie zarządzania uczelnią i wprowadzania nowoczesnych kierunków kształcenia podyplomowego w języku angielskim i francuskim. Pracę naukową łączy z aktywnością w gospodarce. Kilkakrotnie pełnił funkcję prezesa zarządu dużych spółek prawa handlowego, w tym, w 1998 roku, prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Był przewodniczącym lub członkiem wielu rad nadzorczych, w tym Tauron PE S.A., KGHM PM S.A., PSE S.A. . PTE Generali S.A. . Kierował lub uczestniczył w wielu poważnych polskich i międzynarodowych programach gospodarczych, szczególnie w elektroenergetyce. Obecnie prezes zarządu spółki doradczej Global Investment Corp.