Relacje z wydarzeń

Pomorze bliżej Chin! 
Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej otworzyło swoje biuro w Gdańskim Parku Naukowo –Technologicznym.

Założyciele Centrum, które działa w formie spółki, chcą pomóc w kontaktach pomorskich firm z chińskimi przedsiębiorcami. 

- To bardzo ważne, by kontakty Pomorza w poziomu administracyjno-politycznego przenieś na poziom
biznesowy – mówił podczas otwarcia Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zauważyła, że od kilku lat coraz więcej jest Chin na Pomorzu i Pomorza w Chinach. Dzieje się tak na skutek np. regularnych misji gospodarczych pomorskich przedsiębiorców w Chinach. Uczestniczy w nich również PSSE, która od kilku lat współpracuje z chińskim miastem Zhuhai.

Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej to spółka założona przez znane postacie z życia gospodarczego regionu. Roman Nowosielski, to adwokat o długoletniej i wszechstronnej praktyce zawodowej, członek Trybunału Stanu. Józef Poltrok, założyciel znanej spółki Łaczpol sp. z o.o. oraz konsul honorowy Litwy na Pomorzu. Bartłomiej Nowakowski, były wieloletni pracownik Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok SA w Gdyni. Marta Dargas, współautorka pierwszego polskiego tłumaczenia Konstytucji Chińskiej Republiki Ludowej oraz współpracownik Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego.


Z dn. 13.04.2015r.

Prof. Hilary Koprowski

Wirusolog i immunolog, doktor medycyny, profesor...