Fotel Prezesa

                                 undefined

Dnia 28.05.2015 Park Naukowo- Technologiczny we współpracy z Akademią Przyszłości zorganizował wydarzenie pod hasłem „Fotel Prezesa” – akcję w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Akademia Przyszłości powstała w 2003 r. w Krakowie. Jej pomysłodawcą jest Ks. Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia Wiosna, które jest również inicjatorem  „Szlachetnej Paczki”.
Akademia działa obecnie w 24 miastach Polski, gdzie 1800 wolontariuszy pomaga 1800 dzieciom.

Komu pomaga Akademia Przyszłości? 
Dzieciom mającym potencjał, ale jednocześnie problemy w szkole oraz trudne sytuacje życiowe. Są to często dzieci, w które zwątpili już nauczyciele, a co za tym idzie, one same także zrezygnowały z walki o lepsze stopnie i przyszłość.
W jaki sposób działa Akademia Przyszłości? 
Poprzez swoich wolontariuszy – Tutorów, którzy spotykają się z jednym podopiecznym na cotygodniowych, godzinnych zajęciach. Pomagają mu w nauce, motywują do działania, uczą czym jest sukces. Jednakże ich praca z dziećmi nie zamyka się tylko w czterech ścianach szkolnej pracowni.

Dzień dziecka w „Fotelu Prezesa” ma na celu rozbudzenie w dzieciach marzeń, zmotywowanie do stawiania sobie wysoko poprzeczki i pojawienia się pragnienia: „chcę być taki w przyszłości”.

Jakie atrakcje zapewniliśmy dzieciom z kolegium Akademii Przyszłości SP89 oraz SP77 z Żabianki w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym?

Powitaliśmy gości opowieścią o nas- naszej działalności, naszych najemcach oraz ich sukcesach.

Kolejnym punktem programu był warsztat z Parkowym Coachem, Panią Agnieszka Szponar. Choć realizacja własnych marzeń, nie jest zadaniem łatwym, dzięki tym warsztatom dzieci dowiedziały się, od czego powinny zacząć drogę do spełniania tego co pragną.

Wizyta w EduParku była bombowa! Podopieczni Akademii Przyszłości mieli okazję przeprowadzać eksperymenty chemiczne - tworzyć własne piankowe węże oraz wybuchowe wulkany. Najmłodsi zwiedzili także stałą interaktywną wystawę w EduParku.

Firmę LPOD podopieczni Akademii Przyszłości odwiedzili razem z delegacją przedszkolaków z EduPrzedszkola. Tytułowym „Fotelem Prezesa” był fotel Prezesa firmy Laboratorium Przetwarzania Obrazu i Dźwięku, Pana Marcina Sokoła. 
Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy prezes, zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy biurku Pana Marcina Sokoła.

Wszystko to okazało się bardzo wyczerpujące. Jeszcze przed powrotem do domu, dzieci, mogły nabrać sił przy pizzy w Parkowym Bar Bistro Roma.

Wizyta była nie tylko świetną zabawą, ale także inspiracją do wzrastania!

Fotorelacja z wizyty.

Więcej o Akademii Przyszłości. 

Prof. Hilary Koprowski

Wirusolog i immunolog, doktor medycyny, profesor...