Zbiórka na rzecz Domu Brata Alberta

undefined

Latem 2015r. grupa młodych wolontariuszy Polpharma Biologics postanowiła pomóc bezdomnym Domu Brata Alberta przy ul. Równej 14 w Gdańsku należącej do jednej z placówek tzw. Koła Gdańsk, gdzie mieszkają  osoby po zabiegach operacyjnych i amputacjach, niepełnosprawne i przewlekle chore, które nie są w stanie same sobie pomóc.

Wolontariusze wraz z mieszkańcami Domu postanowili odnowić pomieszczenie świetlicowe i zaopatrzyć je w rzutnik multimedialny, co pozwoli mieszkańcom zwiększyć poczucie sprawności i odpowiedzialności za swoje życie, a także pomoże 
w doszkalaniu. Zaangażowanie osób, które nie mają na co dzień kontaktu z osobami bezdomnymi zmniejszy poczucie izolacji Mieszkańców i pozwoli bardziej otwarcie myśleć o świecie poza placówką.

Po wizycie w ośrodku, Wolontariuszy przeraziła sytuacja braku wielu podstawowych rzeczy niezbędnych do godnego życia, dlatego postanowili urządzić dodatkową zbiórkę, którą Gdański Park Naukowo-Technologiczny postanowił wesprzeć.

Wolontariusze chcieli, aby planowane działania przyczyniły się do zwiększenia postaw aktywnych i rozwijania pasji, zainteresowań mieszkańców.

Zbierano: odzież, bielizna, buty, kurtki zimowe, pościel, ręczniki, koce, narzuty, firany, środki opatrunkowe, bandaże, środki dezynfekujące rany, podkłady ochronne, środki do odkażania rąk, naczynia, kosmetyki, resztki farb i innych rzeczy, które zostały po remoncie.

Zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania, zebrano wiele różnorodnych artykułów niezbędnych mieszkańcom ośrodka.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, dziękujemy za hojność.

undefined

Prof. Hilary Koprowski

Wirusolog i immunolog, doktor medycyny, profesor...