Czy wiesz, że

Pierwszy na świecie zegar pulsarowy znajduje się w  Gdańsku na poddaszach Kościoła Św. Katarzyny.
W siedzibie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zainstalowano jego repetytor. Wcześniej taki nietypowy czasomierz  zamontowano jedynie w gmachu Parlamentu Europejskiego. Inauguracja zegara pulsarowego przypadła na rok 2011,  w 400- tną rocznicę urodzin znanego gdańskiego astronoma, Jana Heweliusza. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zawarło wówczas umowę ze swym strategicznym partnerem  – Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która Gdański Park Naukowo-Technologiczny uczyniła dysponentem praw użytkowych zegara.

Nie musisz być najemcą Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego,  żeby skorzystać z bezpłatnych porad prawnych oraz darmowych konferencji i szkoleń organizowanych na terenie Parku. Wizyta w GPN-T to także sposób  na to, by ciekawie spędzić czas, poznać nowe trendy, a przy tym świetnie się bawić. Każdy, kogo interesują nowe technologie, life science i współpraca nauki z biznesem znajdzie tu coś dla siebie. 

Łączna powierzchnia Gdańskiego Parku Naukowo- Technologicznego wynosi obecnie  40 tys. m², a to tyle co rynek w Krakowie

W Parku każdego dnia pracuje ponad 1000 osób, a na jego terenie zlokalizowanych  jest 200 firm, (z czego około 100 zarejestrowanych jest w Wirtualnym Biurze). 

Były najemca Parku, firma BreakThru Films w 2008 roku otrzymała statuetkę Oskara  za krótkometrażowy film animowany „Piotruś i wilk”. Obecnie firma pracuje nad nową produkcją, która opowiada historię tajemniczej śmierci Vincenta Van Gogha  (więcej o filmie)

Zapisując się do newslettera Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego, raz w tygodniu otrzymasz dawkę informacji z życia Parku i nie przeoczysz żadnego ciekawego wydarzenia. 

Nauka nie musi być nudna, wręcz może bawić. Udowodnimy to Waszym dzieciom podczas warsztatów organizowanych w EduParku.

Każdy ma szansę dostać się do EduPrzedszkola i EduŻłobka! Placówka powstała nie tylko  z myślą o dzieciach pracowników GPN-T i PSSE, ale także dla pracowników, studentów gdańskich uczelni wyższych oraz mieszkańców Trójmiasta i okolic. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. oraz Gdański Park Naukowo–Technologiczny, w latach 2010 – 2014 przyznali 20 stypendiów naukowych dla doktorantów z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Parkowa Firma RoboCAMP oferuje materiały metodyczne i platformę e-learningową  dla nauczycieli wykorzystujących w swojej pracy zestawy LEGO. Łączy w ten sposób najnowsze osiągnięcia z dziedziny IT z efektywną i atrakcyjną dla dzieci metodą nauczania.  Więcej na: www.robonet.pl

Parkowa firma FancyFon wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, zmagających się z coraz szerszym wykorzystywaniem urządzeń mobilnych i aplikacji w środowiskach korporacyjnych, oferuje nowatorski system do zdalnego zarządzania mobilnością. Platforma FAMOC pozwala działom IT, bezpieczeństwa i wsparcia, usprawnić zarządzanie zasobami, zapewnić bezpieczeństwo danych, ułatwić wdrażanie aplikacji i zwiększyć ogólną wydajność Więcej na: http://www.fancyfon.pl/23/poznaj_famoc

Prof. Hilary Koprowski

Wirusolog i immunolog, doktor medycyny, profesor...