Bezpieczna energia z Polską Spółką Gazownictwa

poniedziałek, 5 października 2015 10:00

Zrealizowaliśmy serię wydarzeń pod wspólną nazwą „Bezpieczna energia z Polską Spółką Gazownictwa”. Na wszystkich uczestników czekała moc atrakcji podczas Pikniku Rodzinnego (22 sierpnia br.) oraz konferencji dla grup zorganizowanych (23 września 2015). Wszystkie atrakcje w ramach projektu, miały na celu pokazanie zalet gazu ziemnego jako nośnika energii oraz konieczności rozwoju nowych, przyjaznych środowisku technologii pozyskiwania energii, pokazanie ich różnorodności oraz korzyści wynikających z bezpiecznego zastosowania gazu ziemnego i odnawialnych źródeł energii.

 

undefined

 

Piknik Rodzinny „Bezpieczna energia z PSG"
Sobota 22 sierpnia 2015 r. godz. 10.00-16.00

EduPark Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży 
Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego 
ul. Trzy Lipy 3 Budynek C.

Wstęp – nieodpłatny.

W sobotę 22 sierpnia EduPark zamienił się w centrum ekologicznej zabawy z nauką. Przed EduParkiem rządziły wielkie bańki mydlane oraz manufaktura zapachowych i ekologicznych kul do kąpieli. Uczestnicy mogli też poznać tajemnice działania odnawialnych źródeł energii i samodzielnie skonstruować np. mini farmę wiatrową.

Partnerzy wydarzenia zapewnili pokazy latających dronów - Drone Vision, oraz stanowisko przy którym można było poeksperymentować w rozszerzonej rzeczywistości – Professor WHY. Na wystawie królowały kolorowe ognie - SmartLab.

Jak to w EduParku, nie zabrakło również eksperymentów tym razem z suchym lodem – mini wyrzutni ilustrujących siłę wysokiego ciśnienia gazu, pompowania balonów jakże szkodliwym dla środowiska dwutlenkiem węgla. Każde warsztaty kończyły się efektownym płomieniem w ogromnej kolbie, a to za sprawą gazu propan butan.

Wszystkie atrakcje, a w szczególności warsztaty i pokazy naukowe, miały na celu pokazanie zalet gazu ziemnego jako nośnika energii oraz konieczności rozwoju nowych, przyjaznych środowisku technologii pozyskiwania energii.

Szczegóły dotyczące wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Pikniku Rodzinnegooraz posumowania przygotowanego przez patrona medialnego wydarzenia Pomorską TV.

undefined

 

Konferencja dla grup zorganizowanych 
z klas IV – VI szkół podstawowych „Bezpieczna energia z PSG”

Środa 23 września 2015 r. 

Gdański Park Naukowo-Technologiczny ul. Trzy Lipy 3 Budynek C 
Wstęp – nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Dnia 23.09.2015 r. w EduParku odbyła się konferencja „Bezpieczna energia z Polską Spółką Gazownictwa” dla klas IV-VI szkół podstawowych. Była to konferencja inna niż wszystkie.

Tego dnia EduPark, już drugi raz w tym roku, zamienił się w centrum ekologicznej zabawy z nauką. Konferencje, jak przystało na tą formę spotkania, rozpoczęły prelekcje ekspertów. Wraz z Panem Radosławem Błądkiem - Mistrzem sieci i instalacji gazowych w Polskiej Spółce Gazownictwa,uczestnicy konferencji odkrywali tajemnice gazu ziemnego. Natomiast Dr inż. Przemysław Robert Dominiczak z firmy E-Engineer Symulacje Komputerowe, znajdującej się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, w bardzo interesujący sposób opowiedział o pozostałych, w szczególności odnawialnych źródłach energii. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję na zadawanie ekspertom pytań z zakresu wiedzy o gazie ziemnym oraz o alternatywnych źródłach energii. Wstępem do części doświadczalnej spotkania był widowiskowy pokaz doświadczeń chemicznych przeprowadzony przez dr inż. Annę Mietlarek -Kropidłowską z firmy SmartLab, specjalizującej się w naukowych zmaganiach z nauką.

W drugiej części konferencji przenieśliśmy się do EduParku, gdzie na wystawie interaktywnej na specjalnie przygotowanym stanowisku zaprezentowaliśmy przykłady omawianych źródeł. Wszyscy uczestnicy konferencji „Bezpieczna energia z PSG” mieli okazję uczestniczyć w specjalnie opracowanych na tę okoliczność Lodowatych Miniwarsztatach z suchym lodem prowadzonych przez edukatorów EduParku.

Na zakończenie niespodzianka dla uczestników konferencji. Parkowa firma Drone Vision zapewniła pokaz latających dronów, podczas którego nagrywane były firmy z kamery drona. Piękne zwieńczenie 3 godzin pełnych atrakcji!

Szczegóły dotyczące wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Konferencjioraz posumowania przygotowanego przez patrona medialnego wydarzenia Pomorską TV.

 

Sponsorem tytularnym projektu „Bezpieczna energia z PSG” jest 
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.

Kontakt:

Dział Projektów Strefowych PSSE

dps@strefa.gda.pl

undefined

 

Prof. Hilary Koprowski

Wirusolog i immunolog, doktor medycyny, profesor...